Aktualitātes

Tālr.: 64474145, e-pasts: info@kaudzites.lv     
 
| 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
 
23.09.2015

Makulatūras vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai!”, 2015./2016. māc. gads

“Zaļā josta” sadarbībā ar SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Clean R”, SIA “AP Kaudzītes”, AS “Latvijas valsts meži” un Valsts izglītības satura centru aicina Latvijas pirmsskolas, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestādes iesaistīties makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”, 2015./2016. mācību gada ietvaros vācot makulatūru un sacenšoties ar citām Latvijas izglītības iestādēm savāktajā makulatūras apjomā.
 

Konkursa nolikums

 

Konkursa plakāts

 

Uzaicinājuma vēstule izglītības iestādēm

 

Konkursa datu bāze

 
Konkurss ik gadus apvieno simtiem izglītības iestāžu un tūkstošiem bērnu, lai, vācot makulatūru, kopīgi saudzētu un taupītu dabas resursus, tādējādi vēršot bērnu un jauniešu uzmanību makulatūras šķirošanas nepieciešamībai un nozīmei ikdienas dzīvē, kā arī veidotu izpratni, ka pareizi sašķiroti un pārstrādei nodoti atkritumi kļūst par vērtīgām izejvielām jaunu produktu ražošanā. Šogad norisinās divpadsmitais Vislatvijas makulatūras vākšanas konkursa norises gads.
 
 

Pieteikšanās konkursam

 
Pieteikšanās konkursam norisinās līdz 2015.gada 21.decembrim, elektroniski reģistrējoties un izveidojot savu profilu “Zaļā josta” mājaslapā www.zalajosta.lv sadaļā “Makulatūras vākšanas konkurss” izveidotajā ELEKTRONISKAJĀ KONKURSA DATU BĀZĒ. Aicinām izglītības iestādes būt tālredzīgām – reģistrēties konkursam un sākt vākt makulatūru jau tagad, tādējādi ar katru savākto makulatūras kilogramu pietuvinot sevi uzvarai.
 
 

Makulatūras vākšana un uzskaite

 
Konkursa ietvaros iespējams vākt biroja, kopējamo, piezīmju, zīmēšanas papīru, grāmatas, avīzes, žurnālus, bukletus, katalogus, burtnīcas, klades, kā arī salocītus kartona iepakojumus. Konkursam netiek pieņemtas fotogrāfijas, izlietoti papīra trauki un uzlīmes.
Lai nodrošinātu regulāru makulatūras izvešanu, konkursa dalībniekiem periodiski ir jāatjauno informācija konkursa datu bāzē par provizoriski savākto makulatūras daudzumu izglītības iestādē.

 

Konkursa ietvaros makulatūra jāvāc līdz 2016.gada 14.martam.
Līdz 14. martam konkursa datu bāzē jāreģistrē arī galējais izglītības iestādes savāktais makulatūras daudzums, kā arī jānorāda aktīvākais makulatūras individuālais vācējs.

 
 

Uzvarētāju noteikšana un apbalvošana

 
Konkursa uzvarētājus noteiks gan pēc savāktā makulatūras apjoma uz vienu izglītības iestādes audzēkni, gan pēc kopējā izglītības iestādes savāktā makulatūras apjoma.
Konkursa rezultāti tiks apkopti un paziņoti 2016. gada 9. maijā, noskaidrojot, kuras skolas tiks pie vērtīgām balvām no “Zaļā josta” un konkursa atbalstītājiem – naudas balvām 400 EUR, 300 EUR un 200 EUR vērtībā, kā arī vērtīgajām vides izziņas ekskursijām, ko uzvarētājiem sarūpējusi AS “Latvijas valsts meži”. Konkursa organizatori ar pārsteiguma balvām apbalvos arī centīgākos skolēnus – aktīvākos makulatūras vācējus.
Katra skola, kas piedalīsies konkursā, par katru savākto makulatūras tonnu saņems 5 kg biroja vai zīmēšanas papīra.

 

2016. gada maijā norisināsies svinīgā konkursa uzvarētāju apbalvošana un oficiālais konkursa noslēguma pasākums ar mūziķu uzstāšanos un radošajām darbnīcām.

 
 

Papildu informācija:

 

Par konkursa norisi: Žanna Klaucāne, e-pasts: konkurss@zalajosta.lv; tālr.: 67808321; mob.tālr.: 27042534

 
 

Paldies konkursa galvenajiem atbalstītājiem!

 
 

Paldies konkursa draugiem un atbalstītājiem!

 
 
20.04.2015

LIELĀ TALKA – ŠOGAD 25. APRĪLĪ!

VISĀ LATVIJĀ!

 

Gadskārtējais pavasara pasākums – Lielā talka – šogad notiek 25. aprīlī ar kopējo vadmotīvu: “Pastāvēs, kas pārvērtīsies!”

 

Talkas dienā centīsimies sakopt vidi tā, lai pašiem pēc tam būtu patīkami tajā uzturēties, līdzi uz talku aicinot draugus, radus, kaimiņus, līdzi ņemot darba cimdus.

 

SIA „AP Kaudzītes”- uzņēmums, kas palīdz rūpēties par tīru vidi- aicina izvēlēties sev tuvāko novadu vai pilsētu, izvēlēties tur reģistrētos talkas punktus un 25.aprīlī pievienoties kādai no šīm organizētajām Talkas vietām!

 

Precīzu Talkas norises vietu var apskatīt kartē www.talkas.lv.

 

Lielās talkas laikā savāktos atkritumus poligonā par īpašo tarifu varēs nogādāt no 25. aprīļa līdz 2015. gada 01. maijam (ieskaitot), SPECIĀLOS bezmaksas atkritumu maisos.

 

Lielās talkas atkritumu nodošanai jāievēro sekojoši nosacījumi:

  • Atkritumiem jābūt ievietotiem Lielās talkas speciālajos maisos.
  • Transportlīdzekļa vadītājam, iebraucot poligonā, jāiesniedz attiecīgās talkošanas vietas atbildīgā parakstīta apraksta veidlapa atkritumiem. Atkritumu apraksts kalpo kā apliecinājums tam, ka poligonā „Kaudzītes” ievestie atkritumi ir tikuši savākti Lielās talkas ietvaros.Maisu skaitu, lūdzam uzrādīt, lai varētu aprēķināt katrā talkošanas vietā/pagastā savākto atkritumu daudzumu/svaru.
  • Maksa par Lielās talkas atkritumu pieņemšanu ir
     

    Dabas resursu nodoklis 12,00 EUR par katru tonnu + 2,52 EUR PVN 21% = kopā ar PVN 14,52 euro par tonnu.

     
  • Rēķinu par atkritumu pieņemšanu poligonā „Kaudzītes” apmaksā pašvaldība, kura ir parakstījusi atkritumu apraksta veidlapu.
 

Nosacījumu neievērošanas gadījumā ievestajiem atkritumiem tiks noteikta maksa saskaņā spēkā esošo tarifu, kas publicēts poligona „Kaudzītes” interneta mājas lapā www.kaudzites.lv.

 

Atkritumu apraksta veidlapu var lejuplādēt šeit

ATCERIES! Katrā pieteiktajā/organizētajā talkas vietā ir savs Atbildīgais – piefiksē viņa tālruņa numuru, lai nepieciešamības gadījumā var sazināties! Pie šī cilvēka varēs saņemt bezmaksas atkritumu maisus, kā arī Atbildīgais norādīs, kur pēc talkas jāatstāj piepildītie maisi.