Makulatūras vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai!”, 2016./2017. māc. gads

“Zaļā josta” trīspadsmito gadu pēc kārtas rīko makulatūras vākšanas kampaņu Latvijas izglītības iestādēs.

 

Arī šajā – 2016./2017. mācību gadā “Zaļā josta” izsludina makulatūras vākšanas konkursu Latvijas izglītības iestādēm “Tīrai Latvijai!”. Jau trīspadsmito gadu pēc kārtas konkurss apvienos izglītības iestāžu audzēkņus, sākot no pašiem mazākajiem un beidzot ar augstskolu studentiem, kopīgā darbā, lai atbrīvotu plauktus, skapjus un bēniņus no veciem papīriem un kartoniem, gādājot par to pārstrādi vērtīgās otrreizējās izejvielās.

 

Konkursa nolikums

 

Uzaicinājuma vēstule skolām

 

tl-zj-2017smallKonkurss ik gadus pulcē simtiem izglītības iestāžu un tūkstošiem bērnu, lai pievērstu viņu uzmanību makulatūras šķirošanas nepieciešamībai un nozīmei ikdienas dzīvē, tādējādi veidojot izpratni, ka pareizi sašķiroti un pārstrādei nodoti atkritumi kļūst par vērtīgām izejvielām jaunu produktu ražošanā.

 

2016./2017. mācību gadā makulatūras vākšanas konkursam “Tīrai Latvijai!” aicinātas pieteikties vispārējās, profesionālās un pirmsskolas izglītības iestādes, kā arī interešu izglītības iestādes. Lai iesaistītos konkursā, izglītības iestādes pārstāvim līdz 2016.gada decembra beigām jāreģistrē skola konkursa elektroniskajā datu bāzē “Zaļā josta” mājaslapā www.zalajosta.lv, un jāmudina audzēkņus vākt makulatūru. Makulatūru būs iespējams nodot līdz 2017.gada martam, organizatori nodrošinās tās periodisku izvešanu. Uzvarētāji un konkursa kopējie sasniegumi tiks paziņoti maijā.

 

Makulatūras vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai!” ir kļuvis par ilgtermiņa tradīciju un tajā ik gadu piedalās arvien lielāks dalībnieku skaits. Pagājušajā mācību gadā makulatūras vākšanas kampaņā iesaistījās 409 izglītības iestādes, kopā savācot un nododot pārstrādei 1185 tonnas 442 kg makulatūras. Konkursa noslēgumā balvas saņems ikviens dalībnieks, jo, paralēli konkursa organizatoru sagādātajām naudas balvām un vērtīgām vides izziņas ekskursijām, ikviena izglītības iestāde par katru nodoto papīra tonnu pretī saņems 5 kg zīmēšanas vai biroja papīru. Īpaši izcelti un apbalvoti tiks arī desmit čaklākie individuālie makulatūras vācēji.

 

Makulatūras vākšanas konkursa kampaņas “Tīrai Latvijai!” ietvaros “Zaļā josta” sadarbībā ar Latvijas Dabas muzeju rīko papildu radošo konkursu, kurā kampaņas “TĪRAI LATVIJAI!” dalībniekiem ir iespēja piedalīties papildu aktivitātē – radošā papīra pārstrādes konkursā “PAŠU ROKĀM DARINĀTS DIZAINA PAPĪRS” (Nolikuma 17.punkts), kura mērķis ir veicināt bērnos un jauniešos izpratni, ka no sašķirotas makulatūras var izgatavot jaunu papīru.

 

2016./2017. mācību gadā makulatūras vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!” “Zaļā josta” rīko sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, AS “Latvijas valsts meži”, SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Clean R” un SIA “AP Kaudzītes”.

 
 

Plašāka informācija par konkursu:

 

Ilze Liepa-Balode, “Zaļā josta” pārstāve, tālr. 67808112, mob.tālr.: 29154531, e-pasts konkurss@zalajosta.lv, www.zalajosta.lv.